"Przeszłość zachowana w pamięci, staje się częścią teraźniejszości."

WYDARZENIA SZKOLNE 2017/2018

II półrocze

CZERWIEC

WAKACJE !!!

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Rozkochowie i Grono Pedagogiczne życzy wszystkim radosnych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, pełnych przygód i dobrej zabawy!


Dinozatorland

Wycieczka przedszkolaków i uczniów SP w Rozkochowie do Dinozatorlandu odbyła się 18.06.2018 r. pod opieką pań: Renaty Walęga i Bernadetty Krawczyk. Pobyt rozpoczęto od zwiedzania "Domku Do Góry Nogami" - w którym dzieci chodziły po suficie oraz od filmu w kinie 5D. W parku Ruchomych Dinozaurów dzieci podziwiały okazy dinozaurów naturalnej wielkości. Po ogromnych wrażeniach wszyscy uczestnicy wycieczki mieli możliwość skorzystania z wielu atrakcji znajdujących się na terenie Lunaparku. Zapraszamy do galerii zdjęć


OGŁOSZENIE / ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Rozkochowie informuje, że z uwagi na wyjątkową sytuację, w tym roku szkolnym zakończenie roku szkolnego będzie przebiegało w następujący sposób:

  • 21.06.2018 o godz. 14.30 odbędzie się część oficjalna i artystyczna
  • 22.06.2018 o godz. 8.30 Msza Św. i rozdanie świadectw w klasach

Dzień Rodziny


Dnia 8.06.2018 r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego razem z wychowawczynią panią Renatą Walęga zaprosiły swoich rodziców na występ przygotowany z okazji Dnia Rodziny. Dzieci powiedziały wiersze, zaśpiewały piosenki i zatańczyły. Na koniec programu artystycznego, wręczyły rodzicom prezenty i złożyły życzenia. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.MAJ

"Zdrowo jem więcej wiem"

Za nami już trzeci etap programu "Zdrowo jem więcej wiem". W tym cyklu uczniowie szkoły podstawowej uczyli się dobrych zwyczajów żywieniowych, odgrywali scenki, rozwiązywali karty pracy. Przypomnieli sobie również piramidę żywienia - na najciekawszą został przeprowadzony konkurs. W grupach uczniowie opracowali encyklopedie gier i zabaw, najzabawniejszą okazała się zabawa "Kucak". Teraz, jeśli aura pozwala, uczniowie spędzaja aktywnie i wesoło przerwy na świeżym powietrzu. Zapraszamy do galerii zdjęć.


KWIECIEŃ

Ogłoszenie / Majówka

Dyrekcja informuje:
SZKOŁA PODSTAWOWA: dni wolne od zajęć dydaktycznych w szkole to: 1, 2, 3, 4 maj br.
ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY: dni wolne od zajęć w przedszkolu: 1, 3, 4 maj br.


Rewia na lodzie

Nasi młodsi uczniowie i przedszkolaki miały okazję zobaczyć przedstawienie, znanej z występów na całym świecie MOSKIEWSKIEJ REWII NA LODZIE, która zaprezentowała fantastyczne, baśniowe widowisko oparte na motywach baśni autorstwa H. Ch. Andersena "Królowa Śniegu". Bardzo nam się podobała oprawa muzyczna i choreografia pełna popisów indywidualnych, zawierających trudne elementy jazdy figurowej na lodzie, a zwłaszcza wspaniałe kostiumy oraz dekoracje, światła i efekty pirotechniczne.


Dzień Ziemi

Jak co roku obchodziliśmy "Święto Ziemi" w naszej szkole, ale tym razem było inaczej... .Został zorganizowany Quiz ekologiczny, w którym wzięli udział przedstawiciele poszczególnych klas. Dwuosobowe zespoły rywalizowały ze sobą w pięciu konkurencjach: test wiedzy, puzzle oraz kalambury, zagadki i konkurs na hasło ekologiczne. Zwycięski okazał się zespół reprezentujący klasę III w składzie Maria Szpila i Julia Zwolińska. Uczestnicy zaśpiewali wspólnie piosenkę "Ziemia zielona wyspa" i wszyscy otrzymali słodkie upominki. Na koniec było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Dzień Ziemi bardzo się wszystkim podobał :).
Zapraszamy do galerii zdjęć.


MARZEC

Święta Wielkanocne

Wiosenna przerwa świąteczna zaczyna się 29 marca w czwartek i trwa do 3 kwietnia br. tj. wtorek. Uczniowie do szkoły przychodzą 4 kwietnia.
ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY: przerwa od 30 marca (piątek) do 2 kwietnia (poniedziałek).


I Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

26 marca 2018 r. odbył się w naszej szkole I Szkolny Konkurs Pięknego Czytania zorganizowany przez panią Ewelinę Kaszubę. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach - kl. III- IV i kl. V- VII. Uczniowie klas młodszych czytali wybrane fragmenty baśni H. CH. Andersena ("Brzydkie kaczątko", "Calineczka", "Dziewczynka z zapałkami", "Księżniczka na ziarnku grochu"), uczniowie klas starszych fragment powieści I. Jurgielewiczowej pt.: "Ten obcy". Jury w składzie: pani B. Krawczyk, pani J. Wójcik i pani M. Tomaszewska - Warzecha wyłoniło następujących zwycięzców:

Kategoria kl. III- IV: I miejsce - Oliwia Radoszewska kl. III
II miejsce – Piotr Kulawik kl. IV
III miejsce – Krystian Czuba kl. IV

Kategoria kl. V- VII: I miejsce – Anna Maciejowska kl. VI
II miejsce – Wiktoria Wierzbic kl. V
III miejsce – Weronika Warchoł kl. VII

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!


Topienie Marzanny


W pierwszy dzień wiosny tj. 21 marca br. przedszkolaki z Rozkochowa razem z wychowawczynią panią Renatą Walęgą pożegnały zimę w pięknym lesie na Źródłach.
Zapraszamy do galerii zdjęć.
Warsztaty plastyczne "PALEMKI"

Dnia 20 marca na lekcję religii i warsztaty plastyczne do Oddziału Przedszkolnego w Rozkochowie zostali zaproszeni rodzice. Wychowawczyni pani Renata Walęga rozpoczęła zajęcia katechezą na temat Niedzieli Palmowej, która jest upamiętnieniem wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. W dalszej części zajęć uczestnicy wykonali piękne palmy z papieru kolorowego i wspólną modlitwą zakończyli spotkanie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.


LUTY

"Zdrowo jem, więcej wiem"

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Rozkochowie po raz kolejny uczestniczyły w zajęciach z ogólnopolskiego programu "Zdrowo jem, więcej wiem". Program propaguje idee zrównoważonego rozwoju pod honorowym patronatem małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser - Dudy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zimowej sesji w galerii zdjęć.


"Mamo, tato, wolę wodę!"

W miesiącu lutym dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Rozkochowie wzięły udział w 10 edycji programu "Mamo, tato, wolę wodę!". Cel programu skupiał się na edukowaniu w zakresie pozytywnego wpływu wody na organizm człowieka. Dzieci uczestniczące w zajęciach poznały przygody swoich rówieśników - Zosi i Krzysia (bohaterowie, którzy wraz ze Zdrojkiem dzielili się cenną wiedzą na temat wody).


Bal karnawałowy


We wtotek 13 lutego w Oddziale Przedszkolnym w Rozkochowie odbył się bal karnawałowy. Tego dnia w sali przedszkolnej pojawiły się kolorowe postacie. W rytmie wesołej i skocznej muzyki, wszystkie dzieci z wielką ochotą znakomicie się bawiły, uczestniczyły w ciekawych i wesołych zabawach oraz konkursach.Ferie zimowe

Dyrekcja informuje, że ferie zimowe rozpoczynają się 12 lutego i trwać będą do 25 lutego br. W czasie ferii Oddział Przedszkolny pracuje bez zmian.


I półrocze

STYCZEŃ

W Teatrze Lalek Banialuka

30 stycznia uczniowie klasy VI i VII wraz z p. Eweliną Kaszubą wybrali się do Teatru Lalek w Bielsku – Białej na spektakl pt. "Buratino".


Przedstawienie zostało zrealizowane na motywach "Złotego kluczyka" Aleksego Tołstoja. Widzowie zostali przeniesieni do bajkowej krainy, w której rzeczywistość przeplata się ze światem postaci z teatru lalek. Buratino został stworzony na wzór Pinokia Carla Collodiego i tak jak jego pierwowzór jest drewnianą lalką wyrzeźbioną z kawałka zaczarowanego drewna. Różnorodność lalek (marionetki, pacynki, jawajki, laki zmechanizowane i trikowe), ciekawa scenografia, wspaniałe stroje aktorów oraz piękna muzyka były nie lada gratką dla widzów.


Pokaz historyczny

POKAZ HISTORYCZNY "KU NIEPODLEGŁEJ"
23 stycznia 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w żywej lekcji historii zaprezentowanej przez grupę artystyczną Rekonstrukto. Był to specjalny program upamiętniający lata walki o wolność naszego narodu. Uczniowie poznali stroje: szwoleżera, powstańca, kosyniera i oficera I brygady Legionów Polskich. Mogli też obejrzeć i dotknąć kolekcję replik broni używanych przez powstańców w czasie I wojny światowej.

Podczas pokazu uczniowie wspólnie się bawili, przebierali w stroje, opatrywali "rany" lub byli opatrywani oraz ćwiczyli sztukę fechtunku. Duże wrażenie zrobił także pokaz musztry. Tą niecodzienną lekcją historii, w której uczestniczyli uczniowie klas 0 – VII, społeczność naszej szkoły rozpoczęła obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Zdjęcia w galerii


Dzień Babci i Dziadka

Kochana Babciu, Kochany Dziadku!

Święto Babci i Dziadka to uroczystość na stałe wpisana w repertuar imprez szkolnych, to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla wszystkich Babci i Dziadków. To czas pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Z okazji tego święta 22 stycznia dzieci z oddziału przedszkolnego wystawiły Jasełka, natomiast uczniowie kl. I i III przedstawiły inscenizację pt. "Jak to z Babcią i Dziadkiem było…".

Szanowni goście wysłuchali specjalnie na tę okazję przygotowane piosenki i obejrzeli także pokaz taneczny w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Rodzice uczniów przygotowali również dla nich słodki poczęstunek. Dzieci obdarowały ukochanych gości upominkami, własnoręcznie przygotowanymi.
Zdjęcia w galerii


Projekt "Bezpieczna +"

Projekt "Bezpieczna +" był realizowany w Szkole Podstawowej w Rozkochowie w I semestrze roku szk. 2017/2018. Programem zostało objętych 24 uczniów klas IV - VII szkoły podstawowej, rodzice uczniów i nauczyciele. Umowy partnerskie w kwestii współpracy realizacji programu zostały zawarte z lokalnymi organizacjami pozarządowymi, tj. OSP w Rozkochowie, Klubem Kobiet Aktywnych w Rozkochowie.

Założenia programu


GRUDZIEŃ

Wizyta w schronisku w Oświęcimiu

21.12.2017 r. w czwartek uczniowie SP w Rozkochowie udali się z przedświąteczną wizytą do schroniska dla zwierząt OTOZ Animals w Oświęcimiu na Kamieńcu.

Od początku grudnia z inicjatywy Anny i Renaty Maciejowskich, Samorządu Uczniowskiego i za aprobatą Pani Dyrektor Doroty Dindorf na terenie szkoły zbierane były dary dla zwierząt w postaci karmy dla kotów i psów, środków czystości, poduszek, ręczników, koców, zabawek dla zwierząt. Delegacja szkolna odwiedziła schronisko wraz z nauczycielami przekazując zebrane dary. Szkołę reprezentowali: A. Maciejowska, R. Maciejowska, K. Radwan, N. Przystał, N. Węgrzyn, J. Filipek, pani mgr Joanna Wójcik z mężem, pan mgr Michał Bartosik - opiekun SU.


Jasełka

19 grudnia br. w szkole z bożonarodzeniowym przesłaniem dla rodziców wystąpiły dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Rozkochowie.

Wychowankowie zaprezentowali na scenie Jasełka "Bóg jest tu. Bóg jest..." oraz zaśpiewały przepiękne kolędy i pastorałki. Po występie najmłodszych w świąteczny nastrój wprowadzili publiczność uczniowie ze starszych klas szkoły.
Zdjęcia w galerii


Mikołajki

mikolaj

6 grudnia, jak co roku, do Oddziału Przedszkolnego i Szkoły Podstawowej w Rozkochowie przybył Święty Mikołaj, długo wyczekiwany gość.

Dzieci niecierpliwie oczekiwały Św. Mikołaja, podbiegały do okien i wyglądały Go. Na przywitanie zaśpiewały kolędę i wreszcie... Mikołaj obdarował wszystkich wspaniałymi podarunkami. Dzieci były bardzo zadowolone, podziękowały za podarunki i zaprosiły Św. Mikołaja za rok. Następnie Św. Mikołaj udał się odwiedzić uczniów szkoły podstawowej.


LISTOPAD

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia przypada na dzień 25 listopada. W naszej szkole święto to obchodziliśmy we wtorek 28 listopada. Tego dnia wszyscy uczniowie przynieśli do szkoły swojego przyjaciela: Misia.

Na wstępie naszej uroczystości uczennice kl. VI - VII przypomniały krótką historię tego święta oraz zaprezentowały kilka wierszy o misiach. Następnie dzieci z kl. 0 – III zaśpiewały piosenki o pluszowych przyjaciołach, a na zakończenie wszyscy wspaniale bawili się przy znanym utworze "Stary niedźwiedź". Kilka tygodni wcześniej biblioteka szkolna ogłosiła konkurs na wykonanie misia w formie przestrzennej. Wszystkie misie, które wpłynęły na ten konkurs były wyjątkowe. Wyniki zostaną ogłoszone w najbliższym czasie.


Teatr: Opowieść z Lodowej Krainy

W poniedziałek 27 listopada dzieci z Oddziału Przedszkolnego i SP w Rozkochowie pojechały na wycieczkę do teatru do Krakowa. W kameralnym Teatrze Współczesnym obejrzały muzyczną inscenizację "Opowieść z Lodowej Krainy". Oparta była na motywach jednego z najpopularniejszych animowanych filmów "Kraina Lodu". Po spektaklu dzieci zostały zaproszone na warsztaty, na których przyjrzały się pracy w teatrze.


PAŹDZIERNIK

"Zdrowo jem, więcej wiem!"

W październiku dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz klasy I, III przystąpiły do projektu "Zdrowo jem, więcej wiem!", realizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Celem podjętych działań było przekazanie wiedzy na temat zdrowego stylu życia i odżywiania, przywrócenie dzieci do świata zdrowia, sprawności i pogody ducha. Do realizacji programu zaproszeni byli rodzice, którzy wspólnie z dziećmi układali zdrowe menu i wykonali plakat "Dbam o zdrowie - dobrze się odżywiam i jestem aktywny".

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego wykonały także prace na konkurs "Rysunek zdrowej przekąski" oraz uczestniczyły w zajęciach kulinarnych, na których wykonały sałatkę owocową. Po zakończeniu zajęć została zorganizowana wystawa prac, na którą zaproszono panią dyrektor, nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów.

zdrowie zdrowie

Odblaskowa Szkoła

W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła bierze udział w projekcie ODBLASKOWA SZKOŁA (edycja VIII). Konkurs ten daje możliwość wykazania, że nasza szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

Nasza szkoła pod opieką koordynatorów (p. Pawła Niemczyka i p. Michała Bartosika) przez cały wrzesień i październik podjęła szereg działań w celu promocji idei odblasków. Zdjęcia ze wszystkich podjętych akcji możecie podziwiać w galerii.

Główne akcje projektu


Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 13.10.2017 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej oraz uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów.

Uczniowie piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.
Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek oraz wytrwale ćwiczyli kroki poloneza podczas prób. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Następnie uczniowie kl. III życzyli sukcesów w nauce oraz obiecali otoczyć opieką pierwszoklasistów. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie oraz zorganizowali "słodkie" przyjęcie.
Zdjęcia w galerii


Ogłoszenie

Dyrekcja informuje, że 2 i 3 listopad są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno - wychowawczych. 02.11.17 r. (czwartek) odpracowany 28.10.17 r. (sobota), natomiast 03.11.17 r. jest dniem wolnym za 11.11.17 r., wypadającym w sobotę.


Konkurs biblioteczny

Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na "Najlepszego czytelnika roku 2017/2018". Regulamin oraz cele zostały przedstawione uczniom na początku roku szkolnego. Regulamin znajduje się również na drzwiach biblioteki i na tablicy ogłoszeń.


WRZESIEŃ

Dyskoteka

dyskoteka

Tego samego dnia w popołudniowych godzinach odbyła się w szkole dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka. Dzieci tańczyły przy ulubionych utworach. W trakcie dyskoteki Samorząd Szkolny wraz z opiekunem zorganizował wybory Mistera Szkoły. Chłopcy z klas IV – VII musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami w wielu konkurencjach m. in.: znajomością marek samochodów, przyszywaniem guzika na czas, wiązaniem krawata czy pisaniem przepisu na ulubioną potrawę. Wszystkim chłopcom poszło doskonale.


Najlepszym okazał się Dominik Zelech z kl. VII, który został Misterem Szkoły 2017.


Rowerowy tor

W ramach programu "Odblaskowa szkoła" w czwartek 28.09.17 r., uczniowie Szkoły Podstawowej w Rozkochowie pokonywali rowerowy tor przeszkód. Podczas zadania zwracano szczególną uwagę na poprawność pokonywania przeszkód oraz na czas przejazdu. Najlepiej z całej szkoły rowerowy tor przeszkód pokonał Dominik Zelech w czasie 32,7 s. Drugie miejsce zajął Mateusz Wójcik 37,8 s, trzeci był Szymon Górecki 39,2 s. Wśród dziewcząt tor najszybciej pokonały: Anna Maciejowska i Renata Maciejowska w czasie: 43,4 s. Rowerowy tor przygotował i przeprowadził pan Michał Bartosik - nauczyciel wychowania fizycznego. Zdjęcia w galerii


Metoda Ruchu Rozwijającego

mrr

W czwartek 28.09.2017 r. w Oddziale Przedszkolnym w Rozkochowie odbyły się zajęcia z Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, które poprowadziła wychowawczyni pani Renata Walęga. W zajęciach uczestniczyły najmłodsze dzieci z rodzicami. Proponowane zabawy dostarczyły uzestnikom wiele radości oraz pomogły pokonać trud przystosowawczy do nowego środowiska jakim jest przedszkole.Pszczoły w szkole

Dnia 25.09.2017 r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Rozkochowie uczestniczyli w żywej lekcji przyrody na temat życia i zwyczajów pszczół. Mistrz pszczelarstwa z pasieki Boża Iskierka z Męciny Małej w ciekawy sposób poprowadził zajęcia. Uczniowie z ogromnym entuzjazmem słuchali opowieści o owadach i oglądali je w szklanym ulu, który wywołał największy zachwyt u dzieci. Na zakońcenie spróbowali smacznego miodu i pyłku kwiatowego. Wykonali własnoręcznie świeczkę z wosku, a w prezencie otrzymali dyplom "Przyjaciela pszczół" i słoiczek miodu.

Zdjęcia w galerii


Spotkanie z rodzicami

Dyrekcja informuje, że spotkanie organizacyjne z rodzicami odbędzie się 21 września (czwartek) o godzinie 16.00.


Informacje o ubezpieczeniu

Allianz
Dla rodziców


Rozpoczęcie roku szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się dnia 4 września 2017 r. (poniedziałek).

  • Msza Święta w Kaplicy odbędzie się o godzinie 9.00.
  • Apel na rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się o godzinie 10.00.

Strona głównaCopyright (c) 2016